Monako prvi polufinalista Kupa Francuske

Francuska 8. feb 202223:21 > 23:25 0 komentara
Šuameni Monako Aurelie Tchouameni (AS Monaco) - Kader Bamba (Amiens) FOOTBALL : AS Monaco vs Amiens SC - 1/4 de finale de coupe de Fran
NorbertScanella/Panoramic via Guliver

Fudbaleri Monaka prvi su polufinalisti Kupa Francuske pošto su na svom terenu savladali ekipu Amijena sa 2:0.

Povezane vesti

„Kneževi“ su poveli već u petom minut kad je mrežu drogoligaša pogodio Aurelijen Šuameni. Bio je to prvi pogodak u kupu ove sezone za reprezentativca Francuske.

Konačan rezultat postavio je nemački internacionalac Kevin Foland u 54. minutu. Nekadašnjem fudbaleru Bajera iz Leverkuzena nije bilo teško da savlada gostujućeg golmana nakon sjajne akcije 19-godišnjeg Agnesa Aklioučea.

Monako je prošle godine stigao do finala gde je poražen od Pari Sen Žermena. Ukupno je pet puta osvajao Kup Francuske, ali poslednji put još 1991. godine.

Ostali parovi četvrtfinala – sreda: Nica – Olimpik Marsej, Beržerak – Versaj, četvrtak: Nant – Bastija.