Kurzava spasilac, PSŽ noći na prvom mestu

Francuska 16. jan 202122:58 0 komentara
Kurzava
REUTERS/Stephane Mahe

Posle dosta muka Pari Sen Žermen došao je do pobede u gostima protiv Anžea u 20. kolu i do na bar kratkog preuzimanja prvog mesta. Olimpik u Marseju pretrpeo poraz od Nima 2:1.

Mučili su se ponovo Sveci, ali je muke skratio Leon Kurzava. Defanzivac je uradio ono što je trebalo, po imenima najjača navala sveta, zatresao je mrežu u 70. minutu i na taj način doneo Parižanima tri boda na gostovanju Anžeu. Sa ova tri boda PSŽ je preuzeo prvo mesto od Liona pošto ima 42 boda, dva više, ali i utakmicu više. Anže je sedmi sa 30 bodova.

Olimpik iz Marseja je u debeloj krizi. Doživeli su poraz od ekipe koja se grčevito bori za opstanak i to na Velodromu. Olimpik je imao šansu da meč uvede u željeni tok, ali je Floran Tovan u 35. minutu promašio penal. Na poluvreme se otišlo sa 0:0, a gosti kao da su namirisali krv, dogovorili se na poluvremenu da iskoriste situaciju i u samo tri minuta, od 55. do 58. golovima Šveđanina Elijasona došli do 2:0. Olimpik se potpuno raspao, mada je tračak nade pružio Benedeto u 85. minutu. Ipak, ostalo je 2:1 i tri boda su otišla u Nim. Nemanja Radonjić igrao je od 66. minuta umesto indisponiranog Dimitrija Pajea.

Olimpik je šesti sa 32 boda, dok je Nim 18. na poziciji koja vodi u baraž za opstanak, sa 15 bodova, jednim više od Dižona i tri od poslednjeplasiranog Lorijena.