Lansu za pobedu dovoljna četiri minuta

Francuska 27. avg 202222:59 0 komentara
Ren Lans
Matthieu Mirville/via Guliver

U subotu su u meču četvrtog kola francuske Lige 1 fudbaleri Lansa na domaćem terenu savladali Ren rezultatom 2:1 (0:0) i, barem nakratko, izbili na čelo tabele Lige 1.

Liga 1:

Posle tri osvojena boda na „Bolar-Delelisu“ Lans ja na prvom mestu sa 10 bodova iz četiri meča, jednim više od Pari Sen Žermena, koji u nedelju igra na „Parku prinčeva“ protiv Monaka. Ren ima četiri boda iz četiri kola.

Prvi sat meča bio je prilično tih, a u 66. minutu domaćin dolazi do vođstva. Seko Fofana donosi prednost žuto-crvenima, a četiri minuta kasnije Openda donosi velikih 2:0. Do kraja su gosti uspeli tek da smanje konačan rezultat na 2:1 kada je Labord zatresao mrežu u sudijskoj nadoknadi.

U narednom kolu Lans dočekuje Lorijan, a Ren će ugostiti Brest.

Ranije u subotu su na stadionu „De l’Abe-Dešan“ fudbaleri domaćeg Oksera pobedili Strazbur sa 1:0 (1:0).

Jedini pogodak postigao je Gaetan Peren u 29. minutu posle asistencije Lasina Sinajokoa. Strazbur je potom bio daleko opasniji tim, ali nije uspeo dovoljno da pripreti kako bi oduzeo bod domaćinu.

Ovo je druga pobeda zaredom za Okser, koji u sledećem kolu gostuje Lionu, dok će Strazbur protiv Nanta tražiti prvu pobedu u prvenstvu – zasad su u prva četiri kola osvojili svega dva boda.