Lens pokorio Marsej, slavlje Rajkovića i Pavlovića

Francuska 26. sep 202123:01 0 komentara
Pavlović Monako
Frederic Chambert/Panoramic

U nedeljnom derbiju osmog kola Lige 1, Lens je pobedio Olimpik u Marseju sa 3:2.

Uzbudljiv duel viđen je na Velodromu, pogotovo u prvih 45 minuta. Lens je imao 2:0, zahvaljujući golovima Sotoke i Frankovskog, već do 27. minuta. Uzvratio je Dimitri Paje, sa dva brza hica, za izjednačenje pred odlazak na odmor. Za konačnih 2:3 postarao se Vesli Said, u 71. minutu.

Monako je bio siguran na gostovanju Klermonu (3:1). Uprkos prednosti, u režiji Baja (7), domaći tim u nastavku nije izdržao silne napade „kneževa“. Pogađali su Ben Jeder (26), Voland (48) i Diop (90).

Srpski reprezentativac, Strahinja Pavlović, odigrao je ceo meč za Monako.

Radovao se i Predrag Rajković, čiji je Rems istovetnim rezultatom (3:1) pobedio Nant. Svi golovi viđeni su posle odmora – Foke (50) i dvostruki strelac Ekitike (72. i 78) obezbedili su tri boda domaćem timu. „Kanarinci“ su imali snage samo za izjednačenje, precizan je bio Simon (62).

U prvoj utakmici dana, Bordo i Ren su remizirali (1:1). Domaći tim stigao je do boda u finišu, zahvaljujući golu Meksera. Ren je poveo, u 56. minutu, precizan je bio Labord.

Istim rezultatom (1:1) okončan je duel Troe i Anžea. Balde je sredinom prvog poluvremena obezbedio prednost ekipi Troe, izjednačio je Mangani, u istom periodu, drugog dela. Fudbalerima Troe, na asistenciju VAR sobe, poništen je pogodak u 88. minutu.

Mec je upisao trijumf na gostovanju Brestu (2:1). Gosti su povedli preko De Previla, u 26. minutu. Izjednačio je Favr, u 68. da bi se za konačnih 1:2 postarao Ketonze, golom u 74.

Lens je pobedom u Marseju izbio na drugo mesto, sa 15 bodova, devet manje od lidera Pari sen Žermena. Olimpik je treći sa 14, Anže peti sa 13, Monako osmi sa 11, bodom više od desetog Nanta i 11. Remsa. Klermon na 15. mestu ima devet, 16. Bordo sedam, 17. Troa i 18. Mec po šest.