Liga 1: Rajković matiran, bod Ristiću, Pavlović slavio

Francuska 22. sep 202121:22 > 22:25 0 komentara
Predrag Rajković
Anthony Bibard/FEP Panoramic

Čak 23 gola u prvih pet utakmica sedmog kola Lige 1 Francuske odigranih u sredu.

#related-news_0

Najubedljiiviji i najnemilosrdniji bio je Ren na svom terenu protiv novog člana elitnog ranga Klermona – 6:0. Golove su postigli Martin (32), Terije (36), Sulemana (55, 57), Labor (64) i Tait (77).

Iati broj golova viđen je u Monpeljeu, ali su ih istoimeni domaći tim i Bordo podelili na ravne časti – 3:3. Monpelje je uglavnom vodio, a bod gostima iz Bordoa doneo je Nigerijac samujel Kalu u 85. minutu.

Ceo meč za Monpelje odigrao je srpski reprezentativac Mihailo Ristić.

Svih 90 minuta upisao je i reprezentativni golman Predrag Rajković, ali je njegov Rems poražen u gostima protiv Lila – 1:2.

Kneževi beže sa dna tabele

Monako je na stadionu Luj II bio bolji od Sent Etjena sa 3:1. Poveo je golom nemačkog internacionalca Kevina Folanda u 27, izjednačio je Denis Bouanga u 41. minutu. PObedu i tri boda ekipi Neke Kovača doneo je u drugom poluvremenu Visam Ben Jeder.

Nekadašnji golgeter Sevilje u igru je ušao u 61. minutu, a samo minut kasnije realizovao je jedanesterac. Drugi gol postigao je u 86. minutu i postavio konačnih 3:1 za Kneževe.

Gosti iz Sent Etjena su od 33, minuta imali igrača manje pošto je crveni karton dobio golman Etijen Grin.

Reprezentativac Srbije Strahinja Pavlović ušao je u igru u 87. minuta za ekipu Monaka.

Ovom pobedom Monako je najavio beg iz donjeg dela tabele, dok je nekadašnji višestruki šampion Francuske iz Sent Etjena ostao na samom dnu tabele sa tri osvojena boda iz sedam utakmica.

Isti rezultat viđen je i u Nantu gde je domaćin savladao Brest.

Rezultati: Lil – Rems 2:1. Monako – Sent Etjen 3:1, Monpelje – Bordo 3:3, Nant – Brest 3:1, Ren – Klermon 6:0. Ostali mečevi sedmog kola na programu su kasnije tokom večeri.

Tabela:  PSŽ 18, Marsej 13, Lans 12, Anže 11, Nica 10, Nant 10, Monpelje 9, Lorijen 9, Klermon 9, itd.