Lion i peti uzastopni meč bez pobede

Rafael Ratao, Tuluz
StephanePillaud Panoramic

Fudbaleri Olimpika iz Liona i Tuluza podelili su bodove u prvoj utakmici 10. kola prvenstva Francuske - 1:1.

Povezane vesti

Domaća ekipa je posle sjajnog starta sezone nastavila sa lošim rezuzltatima, ali za utehu im je podatak da su prekinuli seriju od četiri poraza i sa 14 bodova trenutno su sedmi. Tuluz je zabeležio treći remi i ima dva boda manje od Liona.

Olimpik je poveo već u drugom minutu pogotkom Brazilca Tetea na asistenciju Aleksandera Lakazeta, ali i pored dominacija i mnogo više upućenih udaraca u okvir gola od protivnika (8-2) nije uspeo da dođe do pete pobede u sezoni.

Izjednačenje i bod Tuluzu doneo je jošp jedan Brazilac, Rafael Ratao golom sredinom drugog poluvremena.

Srpski internacionalac Veljko Birmančević bio je na klupi za rezervne igrače Tuluza.

PSŽ je lider šampionata sa 25 bodova, Olimpik iz Marseja ima dva manje, Lorijen 22…