Lion makar nakratko na čelu Lige 1, pretigao PSŽ

Francuska 29. jan. 202123:02 > 23:21
Leo Duboa
Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Olimpika iz Liona slavili su u jedinom meču 22. kola Lige 1 koji se igrao u petak – na domaćem terenu bili su bolji od Bordoa rezultatom 2:1 (1:0) , a do pobede su stigli u sudijskoj nadoknadi vremena. Ova tri boda donela su ekipi Rudija Garsije prednost od jednog boda u odnosu na Pari Sen Žermen, ali uz meč više.

Poveo je Lion u 32. minutu preko kamerunskog napadača Karla Toka Ekambija. Izjednačili su „Žirondinci“ preko Nigerijca Samjuela Kafua u 55 minutu, a asistent je bio Remi Udin.

Delovalo je da će meč biti okončan remijem, ali je u drugom minutu sudijske nadoknade defanzivac Leo Duboa iskoristio centaršut Maksvela Kornea i doneo svom timu tri boda.

Posle ove pobede Lion se nalazi na čelu tabele sa 46 bodova, jedan više od Pari Sen Žermena, ali i odigrani meč više. PSŽ u svom duelu 22. kola gostuje Lorijanu u nedelju. Sledeći protivnik za Lion biće Dižon u gostima. Bordo je sa 32 boda na sedmom mestu tabele, a u sledećem kolu dočekaće Lil.