Majstorija Tea Le Brija za trijumf Lorijena sa igračem manje

Lorijen Teo Le Bri Theo Le Bris (fcl) FOOTBALL : Toulouse vs Lorient - 3eme Journee de L1 - 21/08/2022 ThierryBreton/Panoramic PUBLICATIONx
Thierry Breton/Panoramic via Guliver image (Teo Le Bri)

Fudbaleri Lorijena pobedili su na svom terenu ekipu Lila sa 2:1 u prvoj utakmici nedeljnog programa devetog kola francuske Lige 1.

Povezane vesti

Jedini gol u prvom poluvremenu viđen je već u devetom minutu. Bio je to zapravo autogol 21-godišnjeg Bafodea Dijakite. Nije uspeo pravovremeno da reaguje nakon što je golman njegovog tima Luka Ševalije odbio loptu, ona je pogodila mladog defanzivca i završila u mreži Lila.

Domaći tim je u 62. minutu ostao sa igračem manje pošto je drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio Dango Kvatara.

Od tog trenutka gosti su još žešće krenuli u napad. Nekoliko puta su bili blizu zjednačenja, a to im je konačno uspelo u 78. minutu. Strelac je bio Kanađanin Džonatan Dejvid, nakon što je desetak minuta ranije pogodio okvir gola. Bio je to šesti pogodak u sezoni prvog strelca Lila.

I kad se činilo da će gosti sa igračem više možda doći do potpunog preokreta, u 87. minutu zablistao je u domaćem timu mladi Teo Le Bri. Samo desetak minuta pošto je ušao u igru, 19-godišnji vezni igrač sjajnim driblingom se oslobodio Alžirca Zedatka i poslao loptu kroz noge golmanu Ševalijeu. Njegov prvenac u Ligi 1 i to kakav!

Velika pobeda Lorijena sa igračem manje za treće mesto na tabeli.

U narednom kolu Lorijen gostuje Brestu, dok Lil dočekuje ekipu Lansa.