Mec šokirao Nicu, Lil nikako da pobedi

Francuska 28. nov 20210:28 0 komentara
REUTERS/Pascal Rossignol

Fudbaleri Meca iznenadili su Nicu i u 15. kolu prvenstva Francuske u gostima su slavili rezultatom 1:0.

Mec je zabeležio tek drugi trijumf u sezoni i sa 12 bodova na deobi je poslednjeg mesta sa Sent Etjenom koji u nedelju dočekuje vodeći PSŽ. Nica je druga sa 11 bodova manje od Parižana.

Gol odluke postigao je Fabijen Santonze u 31. minutu.

Mec u sledećem kolu dočekuje Monpelje, a Nica u derbiju ide na noge PSŽ.

Šampion Lil je još jednom razočarao i pred svojim navijačima odigrao je 1:1 sa Nantom koji je u poslednjih 15-tak minuta imao fudbalera manje. Fabio je skrivio jedanaesterac i dobio je direktan crveni karton, ali Džonatan Dejvid nije realizovao najstrožu kaznu.

Lil je poveo u 9. minutu pogotkom Buraka Jilmaza, trećim u sezoni, a izjednačio je Ludovik Blas četvrt sata kasnije.

Aktuelni prvak je bez trijumfa u prvenstvu već šest mečeva (četiri remija i dva poraza) i sa 18 bodova tek je 12. u šampionatu, a Nant ima bod više.

Lil u narednom kolu ide u Ren, a Nant dočekuje Marsej.