Mesijev prvi gol nakon SP u pobedi Parižana

Francuska 11. jan 202322:571 komentar
Lionel Mesi
Octavio Passos/Getty Images

Pari Sen Žermen je stigao do 15. pobede u 18 odigranih kola francuske Lige 1, pošto je na svom terenu savladao Anže 2:0.

Lionel Mesi je prvi put nastupio od Mundijala u Kataru na kome je stigao do titule sa Argentinom i odmah postigao gol, svoj osmi u sezoni.

PSŽ je slavio sa 2:0, a pored Mesija i Nejmara u napadu je zaigrao mladi Ugo Ekitike i doneo prednost domaćima pogotkom već u petom minutu meča. Reč je o igraču koji je rođen 2002. godine i igra u Parizu na pozajmici iz Remsa.

Mesi je u 72. minutu zatresao mrežu, prvi put u 2023. godini, a asistent kod oba gola bio je Nordi Mukiele.

PSŽ na liderskoj poziciji sada ima šest bodova više od Liona, koji je u sredu igrao bez golova u gostima sa Nantom.

Ostali rezultati: Troa – Marsej 0:2, Ažaksio – Rems 0:1, Okser – Tuluz 0:5, Brest – Lil 0:0, Klermon – Ren 2:1, Lorijen Monako 2:2, Nica – Monpelje 6:1, Strazbur – Lens 2:2,