Monako ne odustaje od Lige šampiona, Bordo pred ambisom

Francuska 1. maj 202217:27 > 19:48 0 komentara
Monako
REUTERS/Stephane Mahe

Pobedom nad Anžeom (2:0), u 35. kolu Lige 1, fudbaleri Monaka stigli su na tri boda do drugog mesta i direktnog plasmana u Ligu šampiona.

Trijumf je overio Ben Jeder, na asistenciju Volanda, u 61. minutu. „Kneževi“ su poveli pred odlazak na odmor, loptu je u svoju mrežu poslao Abdul Kader Bamba.

Nica je upisala minimalac u Bordou i domaćina dovela na ivicu ambisa. Pobednika je odlučio pogodak Delora u 74. minutu. „Žirondinci“ su na pragu ispadanja u Ligu 2, udaljeni od zone baraža četiri koraka.

Troa je sa 3:0 pobedila odlazaćeg šampiona Lil. U listu strelaca upisali su se Tardiu (43. i 86 jedanaesterac) i Ugbo (55, jedanaesterac).

Jedinu pobedu u gostima upisao je Rems, protiv Lorijena (2:1). Odlučio je pogodak Turea, u 59. minutu. Rems je poveo u režiji Zenelija (17), izjednačio je Mofi (32).

Ceo meč za Rems branio je Predrag Rajković.

Najviše golova viđeno je u duelu Monpeljea i Meca (2:2).

Srpski reprezentativac Mihailo Ristić igrao je od 63. minuta za Monpelje.

Do tri boda stigao je i Brest protiv Klermona (2:0). Iako su od sredine prvog poluvremena igrali sa desetoricom, fudbaleri Bresta uspeli su preko Brasiera i Munija, u 60. i 62. minutu, da overe trijumf.