Monako sa igračem više srušio Lorijen

Francuska 6. jan 202120:52 0 komentara
REUTERS/Eric Gaillard

Namučio se Monako protiv Lorijena, ali na kraju ipak rutinski upisao tri boda u 18. kolu francuske Lige 1. Kneževi su slavili na gostovanju 5:2 i probili se na peto mesto na tabeli sa 30 bodova.

Nekadašnji finalista Lige šampiona je poveo golom Disasija u devetom minutu, ali je Mofi domaćinima doneo poravnanje u 31. minutu. Stvari su postale značajno teže za Lorijen kada je Delaplas dobio direktan crveni karton na početku drugog poluvremena.

povezane vesti

Monako je brojčanu prednost iskoristio preko rezerviste Golovkina u 64. minutu. Samo tri minuta kasnije Gravilon je vratio meč u egal, ali mu je odmah odgovorio pogotkom Kevin Foland za novo vođstvo Monaka. Na 4:2 je posle asistencije Folanda povisio Diop u 78.minutu. U nadoknadi se u listu strelaca upisao i Maripan.

Najviše zahvaljujući blickrigu u finišu prvog poluvremena Strazbur je oduvao Nim 5:0. Od 36. do 45. minuta postigli su domaći tri gola preko Ažorkija, Dialoa i Lale. Ažorki je bio precizan i u 51. minutu. Pomenuti igrač je mogao da het-trika, ali je promašio penal u 58. minutu. Majed je sa bele tačke u nadoknadi postavio konačana rezultat.

I Brest je pitanje pobednika protiv Nice rešio u pet minuta. Munije je pogodio u 23, a Onora u 28. minutu. Do kraja su rutinski sačuvali prednost. Mečevi između Meca i Bordoa, odnosno Nanta i Rena su završeni najnepopularnijim rezultatom 0:0.