Nestvarni Jilmaz gura Lil ka tituli

Francuska 25. apr 202122:52 > 22:58 0 komentara
REUTERS/Benoit Tessier

Burak Jilmaz sa dva gola i asistencijom je najzaslužniji za veliki preokret i pobedu Lila na gostovanju Lionu 3:2 (1:2). Ovim trijumfom Lil je ponovo preuzeo prvo mesto na tabeli Lige 1 od Pari Sen Žermena.

Sjajan meč viđen je u Lion. Domaćini su bolje počeli. U vođstvo ih je doveo Slimani posle asistencije Kakarea u 20. minutu. Već u 35. su duplirali prednost. Posle slobodnog udarca lopta je slučajno pogodila defanzivca Lila Fontea i ušla u mrežu.

povezane vesti

Lil se u igru vraća u završnici prvog poluvremena. Sjajnim golom Burak Jilmaz iz slobodnog udarca, gosti su smanjili na 2:1. Drugo poluvreme je bolje otvorio Lion. Imao je dve šanse preko Depaja. Međutim, u 60. minutu gosti dolaze do izjednačenja. Raspoloženi Jilmaz pronalazi Davida koji pogađa mrežu Liona.

Od tog trenutka oba tima su igrala sa otvorenim kartama. Ni jednim ni drugima nije odgovarao remi. Kako se bližio kraj Lil je bio sve opasniji, ali su šutevi Bambe i Arauža završili malo pored gola.

I onda u 86. minutu trenutak odluke. Jazići je poslao sjajnu loptu u prostor, odlično je istrčao Burak Jilmaz i majstorski savladao golmana Liona za veliki preokret i možda tri boda vredna titule.

Četiri kola pre kraja Lil je prvi na tabeli sa 73 boda. PSŽ ima 72, dok je Monako na 71 bodu. Lion je četvrti sa 67 i čini se da oprostio od borbe za titulu.