Francuska 17. apr 202217:09 > 19:22
Andi Delor Nica
AP Photo/Daniel Cole

Lion je sa 6:1 pregazio Bordo, u 32. kolu Lige 1.

Golovi domaćeg tima, raspoređeni tokom celog meča, nizali su se kao na traci. Mrežu Bordoa pogađali su Dembele (20. i 90+1), Toko Ekambi (27. i 68), Paketa (34), Faivr (46). „Žirondinci“ su imali snage samo za počasan pogodak, precizan je bio Mara, sa bele tačke.

Povezano

Fudbaleri Nice jedini su upisali trijumf u popodnevnom programu. Sa 2:1 pobedili su Lorijen. Čovek odluke na Alijanc rivijeri bio je Alžirac Andi Delor. Pogodio je za 2:1 u 88. minutu, na asistenciju Dolberga, i doneo veliko slavlje navijačima crveno-crnih.

Prethodno je bio precizan, početkom drugog poluvremena, sa bele tačke za 1:0. Lorijen nije igrao podređenu ulogu, naprotiv. Najpre je Lorijente izjednačio u 61. minutu, potom je i Kone obezbedio gostima prednost, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

U ostala četiri meča popodnevnog programa nije bilo pobednika.

Rajkovićev Rems igrao je bez golova na gostovanju Monpeljeu. Srpski golman branio je ceo meč, Mihaila Ristića nije bilo na klupi domaćina, zbog isključenja u prethodnom kolu.

Mec je igrao 1:1 sa Klermonom. De Previl je obezbedio domaćem timu prednost, u 24. minutu, izjednačio je Dosu u 37.

Istovetnim rezultatom okončan je i meč Nanta i Anžea. Gosti su poveli preko Bufala, izjednačio je Kulibali, početkom drugog poluvremena.

I duel Troe i Strazbura završen je 1:1.