Nim razorio Mec

Ripart Nim
REUTERS/Pascal Rossignol

Fudbaleri Nima pobedili su sa 3:0 Mec u gostima, u 36. kolu francuske Lige 1.

Trijumf gostiju potpisali su Fomba (61), Ripar (68) i Ferhat (89). Na suprotnoj strani, posle asistencije VAR-a, poništen je pogodak Vagnera, zbog igranja rukom.

Istovetnim rezultatom (3:0), Anže je na domaćem terenu pobedio Dižon. Uz autogol Alažbea, presudili su golovi Fulžinija i Dionija.

Strazbur, čiji dres je svih 90 minuta nosio Stefan Mitrović, izgubio je od Monpeljea (2:3). Po tradiciji, najbolji u gostujućem timu bio je dvostruki strelac Gaetan Labord, jednom je pogodio i Delor. Strazbur je zaigrao tek posle 50. minuta i minusa od tri gola. Nije to, ipak, bilo dovoljno – Ažorki i Zohi smanjili su samo zaostatak na podnošljivih 2:3.

Nica je sa 3:2 pobedila Brest. Roni Lopez (38), Budaui (60) i Kamara (89) obezbedili su tri boda domaćem timu, Muni je sa dva gola, u četvrtom i 43. minutu, doneo nadu saigračima iz Bresta da mogu do trijumfa.

Osmi Monpelje ima 50 bodova, deveta Nica 49, deseti Mec 46. Anže je 12. sa 44, Brest 14. sa 40, Strazbur 16. sa 38. Pretposlednji Nim sakupio je 35.