Šok za PSŽ! U Parizu iz 1 u 2

Francuska 14. mar. 202123:10 > 23:15
PSŽ
REUTERS/Benoit Tessier

Fudbaleri PSŽ u poslednjem meču 29. kola prvenstva Francuske doživeli su šokatnan poraz na svom terenu od Nanta rezultatom 2:1.

Sveci su upisali sedmi neuspeh u sezoni i sa 60 bodova na deobi su drugog mesta Lionom. Vodeći Lil, koji je ranije danas odigrao bez golova sa Monakom, ima tri boda više.

Nant je tek 18. sa 27 bodova, jednim više od Nima koji je u zoni ispadanja.

PSŽ je vodio od 42. minuta i gola Žulijana Draksela, ali je u nastavku usledio hladan tuš. Randal Kolo je izjednačio u 59. minutu, a Moses Simon u 71. doneo velika tri boda gostima u borbi za opstanak.

Ekipa Maurisija Poćetina loptu u posedu je imala čak 74 odsto vremena, ali je upustila svega pet udaraca u okvir gola, baš koliko i Nant.

Monako i Lil odigrali su utakmicu bez golova. Lider na tabeli Lil odoleo je timu iz Kneževine, koji je imao inicijativu posebno u prvom poluvremenu. Domaći su propustili nekoliko prilika. Poništen je gol Ben Jedera na asistenciju VAR-a. Pokušavao je i Lil, ali nijedan od dva šuta ka golu nije završio u mreži.

Drugo poluvreme bilo je značajno mirnije. Utisak je da su se oba tima zadovoljila nerešenim rezultatom, iako to ne odgovara nijednim ni drugima. Nije u ovom delu igre viđena nijedna stopostotna šansa za gol.

Lil je ostao na čelu tabele sa 63 boda. Sada imaju tri boda više od PSŽ, koji ima meč manje i tri boda minusa. Monako je na četvrtom mestu sa 56 bodova.