Ovo je neki drugi Nejmar: Režirao demoliranje Klermona

Francuska 6. avg 202222:59 > 23:02 0 komentara
Nejmar
Jose Breton/Guliver Image

Posle ubedljive partije u superkupu, još ubedljivija na startu Lige 1. Pari Sen Žermen je kao gost savladao Klermon 5:0, a briljirao je Brazilac Nejmar.

Svet je odavno spoznao Nejmarov vanserijski talenat. Ali i tada se spoznala njegova „mračna“ strana. Povremena neodgovornost, slatka zadovoljstva van terena, teatralnost…

Međutim, ovo što se moglo videti na startu sezone je jedan drugi Nejmar. Angažovan, željan igre i disciplinovan. Kao rezultat toga dve odlične partije. Dva gola u superkupu, a na ligaškoj premijeri protiv Klermona gol i het-trik asistencija.

Seriju golova upravo je otvorio Nejmar. U devetom minutu je krunisao akciju Mesija sjajnim udarcem sa distance. A potom je rešio da deli asistencije. Prvo je proigrao Hakimija u 26. minutu za 2:0, a do poluvremena i Markinjosa u 38. minutu.

Treću asistenciju udelio je Mesiju u 80. minutu. Argentinac je podebljao statistiku drugim golom u 86. minutu za konačnih 0:5. I to bez Kilijana Embapea.

U drugom susretu dana Monako je kao gost savladao Strazbur 2:1.