Paje najavio slavlje Marseja, šampion ponovo izgubio

Francuska 22. jan 202223:06 0 komentara
Dmitri Paje, Olimpik Marsej
xMatthieuxMirvillex via Guliver

Fudbaleri Olimpika iz Marseja i Bresta ostvarili su pobede u subotnjim mečevima 22. kola prvenstva Francuske.

Olimpik je na gostovanju Lensu slavio rezultatom 2:0 i posle petog uzastopnog duela bez poraza (tri trijumfa i dva remija) zadržao je drugu poziciju sa deset bodova manje od PSŽ.

Lens je upisao sedmi poraz u prvenstvu i trenutno je na deobi šeste pozicije sa 33 boda.

Gosti iz Marseja poveli su u 34. minutu golom Dmitrija Pajea iz jedanaestarca, a konačan rezultat postavio je rezervista Sedrik Bakambu u 77. minutu.

Brest je na svom terenu bio bolji od aktuelnog šampiona Lila 2:0. Domaći su poveli autogolom Đaloa u 3. minutu, a Munie je u nadoknadi i drugi put matirao hrvatskog čuvara mreže Ivu Grbića.

Brest je 12. sa 28 bodova, a Lil tek osmi sa 32.