Lion stao u Monaku, paklen finiš Sent Etjena

Francuska 5. feb 202219:38 > 23:03
Romain Hamuma
AP Photo/Riccardo De Luca

Fudbaleri Monaka rutinski su stigli do trijumfa nad Lionom (2:0), u 23. kolu Lige 1.

Pobednika su odlučili golovi Žan Lukasa u drugom i Ben Jedera u 27. minutu. Uloge asistenata preuzeli su Ben Jeder i Diop.

Srpski reprezentativac, Strahinja Pavlović, nije bio ni na klupi Monaka.

Monako je četvrti sa 36 bodova, Olimpik Lion osmi, sa svega dva manje.

Povezano

Velikim preokretom u finišu, fudbaleri Sent Etjena stigli su do tri boda protiv Monpeljea (3:1).

Poveli su gosti u 11. minutu. Odlično je reagovao tinejdžer Elie Vahi i obezbedio Monpeljeu prednost. Vodili su gosti do finiša, a onda je usledila paklena serija probuđenog Sent Etjena, tri gola za deset minuta, za konačnih 3:1.

Pogodio je najpre Roman Hamuma za izjednačenje u 82. minutu. U poslednjim sekundama regularnog dela, precizan je bio Arnaud Nordin. Tačku na veliku pobedu od 3:1 stavio je Kazri, u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Šesti Monpelje ima 34 boda, Sent Etjen se pobedom vinuo na pretposlednje mesto sa 18 poena. Poslednji Lorijen sakupio je 17.