Pariz se poklonio Mesiju i Kvartararu, ali je PSŽ zatajio

Paris St Germain's Lionel Messi with the Ballon d'Or award before the match Pari Sen Žermen Mesi
REUTERS/Gonzalo Fuentes

U utakmicama 16. kola Lige 1 Francuske u terminu od 21 čas pobede su ostvarili Rems, Marsej, i Lil, dok je Pari Sen Žermen neočekivano igrao nerešeno na Parku prinčeva protiv Nice 0:0.

Francuska

Leo Mesi je u ponedeljak rekordni sedmi put u karijeri dobio Zlatnu loptu. A samo dan kasnije klub iz Pariza je saopštio da Argentinac nije trenirao zbog stomačnih tegoba. Međutim, Mesi se našao u statnoj postavi Svetaca, a pre početka meča na Parku prinčeva predstavio se prestižnu nagradu FIFA.

Pored Mesija na centru se našao i Fabio Kvartararo, svetski šampion u Moto GP. Srdačan pozdrav i stisak ruku, a onda je Kvartararo izveo početni udarac. Ovacije za dvojicu svetskih asova.

Na žalost navijača Pari Sen Žermena, Mesi, Mbape, Di Marija i društvo izgleda nisu bili previše raspoloženi za igru, pa je utakmica sa Nicom završena bez pobednika i najnepopularnijim rezultatom – 0:0.

SofaScore

Golman reprezentacije Srbije Predrag Rajković i njegov Rems slavili su u Lionu sa 2:1, dok je Marsej bio bolji od Nanta u gostima – 0:1.  Marsej je poveo posle tačno pola sata igre pogotkom Žersona, a samo dva minuta kasnije posao je gostima bio olakšan pošto je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio fudbaler Nanta Nikola Palio.

Šampion Lil bio je siguran na gostovanju Renu. Pobedio je sa 2:1 golovima Portugalaca Miguel da Silve Šeke u 31. i Renata Sančesa u 45. minutu.

Rezultati mečeva 16. kola igranih u terminu od 21 čas: Klermon – Lens 2:2, Lion – Rems 1:2, Nant – Marsej 0:1, Ren – Lil 1:2 i PSŽ – Nica 0:0. Nešto ranije postignuto su rezultati:  Anžer – Monako 1:2, Brest – Sent Etijen 1:0, Mec – Monpelje 0:3, Strazbur – Bordo 5:2, Troa – Lorijen 2:0.

Tabela: PSŽ 41 bod, Marsej 29, ren 28, Nica 27, Lens 26, Strazbur 23, Monako 23, itd.