Pobeda neubedljivog PSŽ, Rajkovićevom Remsu bod

Francuska 13. feb. 202121:20 > 23:50
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Fudbaleri Par Sen Žermena zabeležili su treću uzastopnu pobedu, pošto su u 25. kolu francuske Lige 1 savladali Nicu 2:1.

Utakmicu na ‘Parku prinčeva’ zbog povreda su propustili Nejmar, Di Marija i Verati. Ali je i bez njih PSŽ uspeo da osvoji tri boda.

Poveo je domaći tim u 22. minutu, kada se u strelce upisao Draksler, koji je pokupio odbijenu loptu u kaznenom prostoru.

Ravnopravno se borila Nica sa favorizovani rivalom, pa je do izjednačenja došla u 50. minutu. Posle velike greške Markinjosa, Roni Lošeš je zatresao mrežu PSŽ.

Konačni rezultat postavio je Ken, koji je odlično reagovao posle centaršuta Ikardija.

PSŽ je zabeležio treću pobedu u nizu i sa 54 boda trenutno je lider na tabeli. Nica je sa 29 bodova na 14. mestu.

Duel između Remsa i Lansa završen je 1:1.

Zaneli je doneo prednost Remsu već u 13. minutu. Imali su gosti priliku da izjednače do kraja prvog poluvremena, ali Kakuta nije bio precizan sa bele tačke – poslao je loptu preko gola.

Radovali su se fudnaleri Lansa u 61. minutu, kada je gol postigao Sotoka. Gosti su preokrenuli u 65. minutu, ali je pogodak Banze poništen zbog ofsajda.

Lans je treći put zaredom osvojio bod na utakmici i sada je šesti sa 37 bodova. Rems je na 13. mestu sa 29.

Monpelje je prekinuo niz od pet pobeda Olimpika. Gosti su u Lionu slavili 2:1.

Savanie je doneo prednost Monpeljeu u 20. minutu, da bi u prvom minutu sudijske nadoknade izjednačio Paketa.

Uprkos tome što su domaći pokazali inicijativu u drugom delu utakmice, gol 18-godišnjeg Vahija doneo je pobedu Monpeljeu.

Lion je treći na tabeli sa 52 boda, Monpelje je osmi sa 35.