Pobednički finiš Olimpika, minimalac Sent Etjena

Francuska 13. mar 202119:07 0 komentara
Getty Images/Matthias Hangst

Odigrana su dva susreta subotnjeg programa 29. kola Lige 1. Pobede su ostvarili Olimpik iz Marseja i Sent Etjen.

Slavio je Olimpik 3:1 na Velodromu, ali daleko od toga da je to bila lagana pobeda. Do vođstva su domaći došli u nadoknadi prvog poluvremena, a strelac je bio doskorašnji napadač Napolija Arkadijuš Milik. Ipak, u 71. minutu Brasije je doneo izjednačenje i dramu na Velodromu. Tek u 88. minutu Tovan uspeva da vrati vođstvo domaćina, a u trećem minutu nadoknade Kuizans postiže i treći pogodak i overava pobedu. Kod oba gola asistirao je Tomaz de Lima.

Olimpik je peti sa 45 bodova, dok je Brest 13. sa 34 boda. Iako je postignuto manje golova, ni meč u Anžeu nije manjkao kada su uzbuđenja u pitanju. Jedini gol postignut je u 52. minutu, kada je Kazri zatresao mrežu Anžea. To nije bio jedini put kada se mreža tresla, pošto je Dioni zatresao mrežu tri minuta kasnije za izjednačenje, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda posle intervencije VAR.

Ovom pobedom Sent Etjen se učvrstio na 16. mestu sa 33 boda, osam više od Nima koji je na poziciji koja vodi u baraž za opstanak, a devet od zone ispadanja. Anže je deveti sa 39 bodova.