Remiji u Renu, Nici i Sent Etjenu, pobede Klermona i Anžea

Francuska 8. avg 202114:59 > 17:14 1 komentar
Pool/Getty Images

Fudbaleri Rena i Lensa remizirali su 1:1 u prvom kolu Lige 1.

Tri od uvodna četiri meča nove sezone elitnog ranga Francuske završena su identičnim rezultatom. Posle mečeva Monako – Nant i Lion – Brest, remijem 1:1 okončan je i duel u Bretanji.

Oba pogotka viđena su u ranoj fazi, i to u razmaku od svega pet minuta. Domaćin je poveo preko Kamala Dina Sulemane u 14. minutu, da bi gosti osvojili bod pogotkom Sekoa Fofane u 19.

Do kraja meča bliži trijumfu bio je Lens. Udarac Gaela Kakute u 73. minutu zaustavio je golman Rena Alfred Gomi, a zatim je u nadoknadi vremena poništen gol Kevina Dansoa zbog ofsajda.

Lens u sledećoj rundi dočekuje Sent Etjen. Ren gostuje Brestu.

U ostalim mečevima uvodnog kola, Klermon je dobio Bordo na strani sa 2:0, golovima Bajoa u 82. i Dosua u 90+3.

Anže je istim rezultatom slavio u Strazburu, a golove su postigli Traore u 57. i Baoken u 81. minutu.

Sent Etjen i Lorijen su remizirali 1:1. Le Gof je bio strelac za goste u 52, a Kazri iz penala u 80. za domaćine.