Prokret PSŽ sa bele tačke protiv Anžea

Francuska 15. okt 202123:12
Kilijan Embape
REUTERS/Gonzalo Fuentes

U uvodnom meču 10. kola Lige 1 Pari Sen Žermen je zabeležio pobedu protiv Anžea 2:1.

Kao što je i najavljeno Sveci su igrali bez najjačih južnoameričkih aduta, pošto su Nejmar, Mesi, Di Marija manje od 24 sata ranije odigrali reprezentativne mečeve. Sa druge strane Anže je pokazao da nije slučajno u vrhu u posle prve četvrtine šampionata.

Gosti su prvi došli do gola. U vođstvo ih je doveo Anđelo Fulgini u 36. minutu. Do kraja poluvremena Parižani su uspeli da daju gol, ali je poništen zbog VAR. Favorit je postajao sve nervozniji, ali je u 69. minutu konačno probijen bedem gostiju. Embape je odlično centrirao, a najviši u skoku bio je Danilo i doneo izjednačenje.

Međutim, drugi gol koji se tako željno čekao na Parku Prinčeva, nikako nije uspevao da dođe. Ali onda u 86. minutu dosuđen je penal za PSŽ. Kilijan Embape je preuzeo odgovornost i zatresao mrežu. Navijači su to burno pozdravili i čoveka kome su zviždali na početku sezone sada su ga slavili kao heroja. Svakako je Embape doneo tri nova boda i komforniju situaciju na vrhu tabele.

PSŽ je prvi sa 27 bodova, devet više od prvog pratioca Lansa. Anže je na deobi trećeg mesta sa 16 bodova, koliko ima i Nica.