Prvenac Mesija u Ligi 1: PSŽ savladao Nant sa igračem manje

Francuska 20. nov. 202118:55 > 23:053 komentara
Benoit Tessier, Reuters

Fudbaleri Pari Sen Žermena sa 3:1 su savladali Nant na svom terenu u 14. kolu. Meč su obeležili isključenje Kejlora Navasa i prvi pogodak Lionela Mesija u Ligi 1.

Odlično je meč počeo za domaće. Već u drugom minutu je Kilijan Mbape postigao gol. Bio je to njegov sedmi pogodak u Ligi 1 ove sezone.

Velike šanse da promene rezultat do kraja poluvremena imali su Lionel Mesi i Nejmar, ali ih nisu koristili.

Situacija se zakomplikovala za PSŽ u 65. minutu, kada je crveni karton dobio Kejlor Navas. Istrčao je iskusni golman izvan kaznenog prostora i nepromišljeno pokušao da zaustavi Ludovika Blasa. Nejmar je potom izašao iz igre, kako bi ušao rezervni golman Serhio Riko.

Gosti su nastojali da iskoriste priliku, napadali su, pa su u 77. minutu došli do izjednačenja. Strelac je bio Rondal Kolo Muani.

Ipak, sreća nije bila uz Nant u nastavku. U 82. minutu je Denis Apia skrenuo loptu u svoj gol i PSŽ je ponovo bio u prednosti.

Konačni rezultat postavio je Lionel Mesi u 87. minutu. Argentinac je postigao prvi pogodak u Ligi 1. I to posle asistencije Mbapea.

PSŽ je ostvario treću uzastopnu pobedu i sa 37 bodova je prvi na tabeli. Nant je na 11. mestu sa 18 bodova.

Ren je sa 2:0 savladao Monpelje na svom terenu. U osmom minutu je Martin Terije doneo prednost domaćima, a Lavro Majer je postavio konačni rezultat u 28. minutu.

Ren je ostvario drugu uzastopnu pobedu i sa 25 bodova je na drugoj poziciji. Monpelje je sedmi sa 19.