PSŽ demolirao Lion za prvo mesto, vratio se Nejmar

Francuska 21. mar. 202122:54
REUTERS/Matthew Childs

U velikom derbiju francuskog fudbala Pari Sen Žermen ubedjivo je savladao Lion u gostima 4:2 i na taj način izbio na deobu prvog mesta sa Lilom.

Veliki poklon dobili su Lion i Pari Sen Žermen iz Lila, pošto je lider šampionata na svom terenu izgubio od Nima. Pobednik bi se izjednačio sa Lilom na deobi prvog mesta i to je obećavalo vatreni derbi.

Vatre je bilo, ali samo u srcima gostujućeg tima. Već u 15. minutu jedan od najozbiljnijih kandidata za Zlatnu loptu Kilijan Embape postigao je novi gol i doveo Svece u vođstvo. Nastavili su izabranici Maurisija Poćetina sa svojom igrom i već u 32. minutu bilo je 2:0 a strelac je bio Danilo Pereira.

To je bio rezultat prvog poluvremena i očekivao se znatno drugačiji Lion. Ali iako su možda domaći izašli osokoljeni nešto da promene odmah su praktično bili sasečeni. Već u 47. minutu Anhel di Marija povisio je na 3:0 i bilo je jasno da će bodovi u Pariz. Još jednu sjajnu partiju krunisao je Embape i drugim golom u 52. minutu za ogromnih 4:0. U 70. minutu Embape je ustupio mesto Nejmaru, koji se oporavio od povrede, zbog koje je propustio dvomeč sa Barselonom.

Ulazan Brazilca dogodio se između dva pogotka Liona. Prvo je u 62. Slimani smanjio na 4:1, pošto je šest minuta ranije ušao umesto Depaja. A onda je u 81. Korne smanjio i na 4:2 i koliko, toliko ublažio ovako težak poraz. A mogao je u 84. minutu Slimani i da unese neizvesnost u završnicu, ali njegov udarac glavom iz neposredne blizine sjajno je odbranio Kejlor Navas.

Na kraju tri boda su otišla u Pariz i sada je PSŽ na deobi prvog mesta sa Lilom, oba tima imaju po 63 boda, ali PSŽ bolju gol razliku. Lion je treći sa 60 boddova.