PSŽ do boda u nadoknadi vremena

Francuska 4. dec 202123:21 0 komentara
Vijnaldum PSŽ
AP Photo/Bob Edme/via Guliver

Lider Lige 1, Pari sen Žermen, remizirao je na gostovanju Lansu (1:1), u 17. kolu Lige 1.

„Sveci“ su do boda stigli u sudijskoj nadoknadi vremena – precizan je bio Vijnaldum, na asistenciju Mbapea. Fudbaleri Lansa poveli su u režiji Fofane, posle dodavanja Dakura, u 62. minutu.

Buđenje posle odmora, bilo je dovoljno prvotimcima Lila da upišu tri boda u duelu sa Troom (2:1). Presudio je autogol Žiraudona, u finišu susreta. Gosti su poveli u šestom minutu, preko Dingomea, izjednačio je David u 48.

Sličan scenario viđen je i u duelu Marselja i Bresta (1:2). Vodio je Olimpik do 53. minuta, kad je izjednačio Favr sa bele tačke. Konačnih 1:2 delo je Honorata. Prvi gol na meču postigao je Žerson.

PSŽ se šepuri na vrhu, sa 42 boda, 13 više od Marselja. Lans (27), Brest i Lil (24) rasporedili su se od petog do sedmog mesta. Troa zauzima 15. mesto, sa 16 poena.