PSŽ ne gubi u Francuskoj, Lion do boda sa desetoricom

Francuska 25. sep 202123:00 > 23:15 0 komentara
Gonzalo Fuentes, Reuters

Pari Sen Žermen je nepobediv u Ligi 1. Ekipa Maurisija Poketina savladala je u osmom kolu Monpelje rezultatom 2:0.

Sveci su zabeležili osmu pobedu u domaćem prvenstvu. U subotu su na ‘Parku prinčeva’ savladali Monpelje 2:0.

Poveo je PSŽ u 14. minutu utakmice. Strelac je bio Idrisa Gej, fantastičnim udarcem sa 17 metara.

Nekoliko izglednih šansi imali su domaći u nastavku, ali nisu bili precizni ni Nejmar, ni Mbape.

Konačnih 2:0 postavio je Julijan Draksler u 89. minutu, samo nekoliko sekundi pošto je ušao u igru.

PSŽ je prvi na tabeli sa maksimalnim učinkom i 24 osvojena boda. Monpelje je na 11. mestu sa devet bodova.

Olimpik je u Lionu osvojio bod protiv Lorijana, iako je od 15. minuta imao igrača manja. Meč je završen rezultatom 1:1.

Već na početku meča je Emerson dobio direktan crveni karton i domaći su morali da nastave sa desetoricom. Iskoristili su to gosti, koji su poveli u 20. minutu, preko Armanda Lorijantea.

Nisu se predavli domaći, pa su u 51. minutu došli do izjednačenja. Gol je postigao Karl Toko Ekambi.

U šestom minutu sudijske nadoknade su se radovali ponovo fudbaleri Liona, ali je sudija poništio gol Lukasa Pakete zbog ofsajda.

Lorijan je četvrti na tabeli sa 13 bodova, Lion je na sedmom mestu sa jednim manje.