PSŽ osvojio samo bod, Lil na korak do titule!

Francuska 9. maj 202123:02 > 23:18 8 komentara
PSŽ, Nejmar
REUTERS/Stephane Mahe

Fudbaleri Rensa i PSŽ odigrali su 1:1 u poslednjem meču 36. kola prvenstva Francuske, a ovaj rezultat najviše ide na ruku Lilu.

Lider prvenstva dva sada ima tri boda više od Svetaca i pet od trećeplasiranog Monaka, a do kraja šampionata ostalo je da se odigraju još dva kola.

Povezane vesti

Ekipa iz Pariza je samo nekoliko dana posle eliminacije iz Lige šampiona doživela još jedan težak udarac. Na tradicionalno teškom gostovanju aktuelni šampion je osvojio samo bod i Lilu širom otvorio vrata promociji.

Lider prvenstva u sledećem kolu dočekuje Sent Etjen i u poslednjem gostuje Anžeu, dok tim Maurisija Poćetina u Parizu igra sa Remsom i gostuje Brestu.

Lil ima i bolji međusobni skor od PSŽ (0:0 i 0:1).

Ren, koji se bori za izlazak u Evropu, bio je mnogo opasniji protivnik od Svetaca, iako su gosti imali više loptu u posedu.

PSŽ je poveo u petom minutu nadoknade prvog poluvremena, kada je Nejmar iz penala savladao Alfreda Gomisa.

Ren nije odustajao, konstantno je pretio gostima iz prestonice, a hrabra igra se iplatila u 70. minutu, kada je Seru Girasi devetim golom u sezoni izjednačio na 1:1.

Domaći tim je uputio čak deset udaraca u okvir gola, PSŽ svega četiri, a Ren u finišu meča nije iskoristio brojčanu nadmoć na terenu jer je Presnel Kimpebme u 87. minutu dobio direktan crveni karton.