PSŽ pregazio Lil, Danilo dva, Mesi, Mbape, Kimpembe po gol

Francuska 6. feb 202223:09 0 komentara
Danilo
Matthieu Mirville/via Guliver

Lider tutnji ka tituli – Pari sen Žermen je sa 5:1 slavio u Lilu, u derbiju 23. kola Lige 1.

Imao je šampion snage samo za izjednačenje i odgovor na vođstvo „svetaca“. Pogodio je Danilo u desetom minutu za 0:1, izjednačio Botman u 28.

I sve se potom odvijalo prema željama i planovima Parižana. Uzvratio je Kimpembe, na isteku prvih pola sata igre, za 1:2. Raspršene su dileme u 38. minutu, iskoristio je Mesi solo prodor i skoro zapečatio sudbinu Lila – 1:3. U nastavku, sa dva hica, Danila u 51. i Mbapea u 67. minutu, Pari sen Žermen zatvorio je meč na skoro neverovatnih 1:5.

Sofa score

PSŽ vodi sa 56 bodova, 13 više od drugoplasiranog Marseja. Lil je 11. sa 32 poena.

Najubedljiviji trijumf dana upisali su, ipak, fudbaleri Remsa protiv Bordoa (5:0). Gosti su poslednjih 20 minuta igrali sa desetoricom.

Ceo meč za Rems branio je Predrag Rajković.

Lorijen je sa 2:0 pobedio Lens. Mrežu gostiju pogađali su Soumanu u prvom i Kone u drugom poluvremenu.