PSŽ raspucan pred pauzu – pet golova u mreži Oksera

Francuska 13. nov 202215:06 0 komentara
Reuters/Christian Hartmann

U poslednjoj utakmici pred pauzu zbog Svetskog prvenstva Pari Sen Žermen je na svom terenu veoma ubedljivo savladao Okser i pobedu upisao rezultatom 5:0.

Početnim sastavom Kristof Galtije potvrdio je svoju tvrdnju pred ovaj meč – niko od zvezda tima i predstojećeg Mundijala nije tražio da odmara. Na terenu su bili i Mesi i Nejmar i Mbape.

Jedan gol domaći su dali u prvom poluvremenu, a postigao ga je Mbape u 11. minutu.

Usledila su početkom drugog dela meča dva brza gola – Soler je mrežu zatresao u 51. a Hakimi u 57. minutu.

A onda još dva brza pogotka u samom finišu – Sančes je bio strelac u 81. a konačan rezultat je tri minuta kasnije postigao Ekitke.

PSŽ je tako nastavio seriju bez poraza u ovoj sezoni. Iz 15 mečeva ima 41 bod – 13 pobeda i dva remija. Okser je 17. na tabeli sa 13. bodova, a ovo mu je bio osmi poraz u sezoni.

U nastavku dana pobede su upisali Brest i Lil, a videli smo i dva remija.

Brest je na svom terenu dočakao i pobedio Troa rezultatom 2:1. Lil je minimalnim rezultatom savladao Anže. Monpelje i Rems igrali su 1:1, baš kao i Strazbur i Lorijen, a Nant i Ajačio igrali su takođe nerešeno, ali 2:2.