PSŽ sa četiri gola ispratio Monpelje

Francuska 22. jan 202122:59 0 komentara
REUTERS/Christian Hartmann

PSŽ je ubedljvo savladao Monpelje 4:0 i 14. pobedom se makar privremeno osamio na čelu francuske Lige 1.

Meč je praktično rešen u 19. minut kada je zbog grubog starta isključen igrač gostiju Omlin. To je i uslovil izlazak iz igre srpskog reprezentativca Mihajla Ristića. Brojčanu nadmoć Parižani su krunisali u 34. minutu kada je Embape pogodio na dodavanje Di Marija.

Uspevao je posle toga Monpelje koliko toliko da odoli, a onda je usledio pravi blic krig vicešampiona Evrope. Za četiri minuta postigli su tri gola. Prvo je pogodio Nejmar u 60. minutu, minut kasnije je na dodavanje Florencija precizan Ikardi, da bi tačku stavio Embape drugim golom posle asistencije Ikardija.

Od tog trenutka Parižani su povukli ručnu, dok Monpelje nije imao snage da ozbiljnije ugrozi gol PSŽ-a. Na čelu tabele PSŽ ima 45 bodova, tri više i meč više od Liona. Monpelje je 11. sa 28 bodova.