Rajković nesavladan, Kanarinci sigurni za prvi poraz Anžea

Ludovik Blas
Guliver Image / FedericoPestellini

U nedelju od 15 časova po srednjoevropskom vremenu u okviru šestog kola francuske Lige 1 odigrane su četiri utakmice – Nant je bio ubedljiv protiv Anžea, a bodove su podelili Klermon i Brest, Rems i Lorijan, kao i Troa i Monpelje.

Francuska liga:

Nant je kao gost slavio protiv Anžea rezultatom 4:1 (3:1), a strelci za Kombuarov tim bili su Žiroto, Ludovik Blas dvaput i Kolo Muani, dok je gol za domaćina bio delo Traorea.

Na taj način su žuto-zeleni prekinuli seriju od tri poraza, imaju sedam bodova, a u narednom kolu dočekuju Brest. Anže je doživeo prvi poraz u sezoni i trenutno su na odličnoj trećoj poziciji i 11 bodova. Sledeći rival biće im Marsej na domaćem terenu.

Rems je kod kuće remizirao sa Lorijanom bez golova – golman srpske reprezentacije Predrag Rajković ponovo je ostao nesavladan, pošto je u prošlom kolu Rems slavio sa 2:0 protiv Rena. Rems ima sedam bodova u prvih šest kola uz gol-razliku 6:6, a sledeći rival biće im šampion Lil u gostima.

Klermon je igrao kod kuće nerešeno sa Brestom 1:1 (0:0) – Šardone je bio strelac za goste, a Rašani za domaće, koji su od 50. minuta igrali sa igračem manje jer je crveni karton dobio Gastijan.

Ekipa Troa je kod kuće odigrala nerešeno sa Monpeljeom – Tuzgar je domaćina doveo u vođstvo, a bod Monpeljeu doneo je Savanije u 87. minutu. Srpski fudbaler Mihailo Ristić ušao je u igru u 66. minutu.

U prvom meču nedeljnog programa u okviru šestog kola Lige 1 Nica je na kod kuće u derbiju Azurne obale remizirala sa Monakom 2:2.