Francuska 7. nov 202117:29 > 20:02 0 komentara
Predrag Rajković
FEP Panoramic

Fudbaleri Remsa remizirali su sa Monakom (0:0), u duelu 13. kola Lige 1.

Zanimljivom duelu na stadionu „August Delajni“ nedostajali su golovi za kompletan utisak.

Gol Remsa, po tradiciji, svih 90 minuta čuvao je srpski reprezentativac Predrag Rajković. Strahinje Pavlovića nije bilo u timu Monaka.

Pobednika nije bilo ni u susretu Nanta i Strazbura (2:2). Domaći tim imao je dva puta prednost, stečenu golovima Kulibalija i Kolo Muanija. Uzvraćali su Dialo i Tomason za konačnih 2:2. Gosti su poslednjih 40 minuta igrali sa desetoricom, zbog isključenja Ažorkija, ali ni to nije bila prepreka da stignu do boda.

Napokon su trijumfovali i fudbaleri Sent Etjena i to protiv Klermona – 3:2. Doskorašnji „fenjeraš“ stigao je do trijumfa u sudijskoj nadoknadi vremena – Kraso u prvom i Sou u trećem minutu nokautirali su goste.

Brest je upisao tri boda na gostovanju Lorijenu. Domaći tim poveo je u petom minutu, zahvaljujući Grbiću, ali i u 28. ostao bez Hergaulta. Preokret u nastavku za 1:2 režirali su Faivr sa bele tačke i Muni.

Monpelje je „pokorio“ Nicu – precizan je bio Molet u 80. minutu za konačnih 0:1.

Srpski reprezentativac Mihailo Ristić odigrao je ceo meč za pobednički tim.

Strazbur, Nant, Anže i Monako, sa po 18 bodova, rasporedili su se od sedmog do desetog mesta. Lorijen je 13. sa 15, Klermon 15. sa 13, Rems 16. i Brest 17. sa po 12 poena. Pretposlednji Sent Etjen sakupio je devet.