Rajkoviću mirna mreža u Nici, Jovetić strelac

Francuska 11. apr 202117:51 > 23:16 0 komentara
Reims Predrag Rajkovic
REUTERS/Pascal Rossignol

Čuvar mreže reprezentacije Srbije, Predrag Rajković, sačuvao je mrežu Remsa na gostovanju Nici, u 32. kolu Lige 1. Na kraju nije bilo pobednika.

Monako je sa 3:0 „isprašio“ Dižon. Mrežu gostiju načeo je Stevan Jovetić, odmah posle odmora i promašenog jedanaesterca Ben Jedera. Iskupio se nesuđeni strelac sa bele tačke sredinom drugog poluvremena – na asistenciju Golovina pogodio je za 2:0. Imao je Ben Jeder snage i za drugi pogodak, ovog puta sa bele tačke u 89. minutu.

Duel Bresta i Nima završen je remijem (1:1). Gosti su poveli u režiji Musa Kone, u 11. minutu, uzvratio je Brendan Šardone u 26. za bod.

Lans je bio ubedljiv u susretu sa Lorijenom – 4:1. Pobedu domaćina golovima su potpisali Kakuta (16), Žan (39), Muinga (55) i Banga (88), na suprotnoj strani precizan je bio Mofi (29).

Istovetnim rezultatom, Sent Etjen je pobedio Bordo. Pogodak Hvanga, na početku meča, kao da je naljutio prvotimce domaćeg tima. Usledio je rafal od četiri pogotka, het-trik Kazrija (19, 23. i 71), uz „overu“ Jusufa ostavili su kompletan plen u Sent Etjenu.

U poslednjoj utakmici dana, Lion je sa 3:0 pobedio Anže. Dvostruki strelac Depaj i Pakueta „overili“ su pobedu domaćeg tima.

Monako je treći sa 65 bodova, četvrti je Lion sa 64, peti Lans ima 52, deveta Nica 43, jedanaesti Anžer 41, dvanaesti Rems 40, jedan više od trinaestog Sent Etjena. Bordo je 15. sa 36, a Lorijen 17. sa 32 poena. Dižon zauzima poslednje, dvadeseto, mesto, sa svega 15 bodova.