Raspucani Parižani prate Lil

Francuska 10. apr 202118:56 0 komentara
Alexander Hassenstein/Getty Images

Pari Sent Žermen pobedio je na gostovanju Strazbur 4:1 u meču 32. kola francuske Lige 1. „Sveci“ su ovim trijumfom ostali na tri boda minusa u odnosu na vodeći Lil, šest rundi pre kraja šampionata.

Aktuelni prvaci su posao završili u prvom poluvremenu. Domaće igrače načeo je Kilijan Embape, pogotkom u 16. minutu meča. Samo 11 minuta kasnije u strelce su upisao Sarabija. Tačku na odličnih prvih 45 minuta stavio je Kin.

U nastavku su Parižani rutinski priveli posao kraju. Sahi je u 69. minutu postigao počasni gol za domaći tim, a tačku na trijumf PSŽ-a stavio je Argentinac Paredes. U ovom duelu tim iz glavnog grada Francuske nije mogao da računa na Nejmara, koji je u meču prošlog kola protiv Liona dobio crveni karton.

Lil sada ima 69, dok je Pari Sent Žermen na 66 poena. U borbi za titulu su i dalje i Monako sa 62 i Lion sa 61 bodom, ali oni imaju po meč manje.