Ren pregazio Bordo, probudio se i Monako, Ristić asistent

Francuska 16. jan 202217:24 > 20:32 0 komentara
Twitter/Montpellier HSC (Mihailo Ristić)

Ren i Monako upisali su najubedljivije pobede u nedeljnom popodnevnom programu 21. kola Lige 1.

Fudbaleri Rena „pregazili“ su Bordo sa 6:0. Golovima Terijera i Trufera, posle prvih 45 minuta, nagovestili su ubedljiv trijumf. Posle isključenja Sisoka, početkom nastavka, usledio je rafal crveno-crnih. U poslednjih pola sata, pogađali su Laborž, Trufer i dva puta Žirasi.

Povezano

Monako se probudio i sa 4:0 pobedio Klermon. Mrežu gostiju načeo je Diop, u drugom minutu sudijske nadoknade vremena, izgubljenog u prvom poluvremenu. Posle dva gola Ben Jedera, tačku je stavio Enrike, u finišu. Asistirao je junak meča – Ben Jeder.

Mec je upisao „minimalac“ na gostovanju Remsu. Gol odluke postigao je Niane, u 61. minutu.

Ceo meč za Rems branio je Predrag Rajković.

U duelu Lorijena i Nansija nije bilo golova. Iako su 80 minuta igrali sa desetoricom, zbog isključenja Dumbije, gosti su sačuvali mrežu netaknutom.

Fudbaleri Strazbura pobedili su Monpelje sa 3:1. Gosti su poveli u 13. minutu, preko Molea, na asistenciju Mihaila Ristića. Usledio je „bum“ Strazbura u finišu – Majid (77), Tomason (84) i Gameiro (86) postavili su konačnih 3:1.

Presudan detalj bilo je isključenje Vahdija u 66. minutu.

Srpski reprezentativac, Mihailo Ristić, odigrao je ceo meč.

U poslednjoj utakmici dana, Lion je sa 1:0 pobedio Trou u gostima. Jedini pogodak postigao je Dembele, sa bele tačke, u 33. minutu.

Ren (34), Monako, Lans (33), Strazbur (32) i Monpelje (31) rasporedili su se od četvrtog do osmog mesta. Deseti Lion i 11. Lil sakupili su po 28, Rajkovićev Rems na 14. mestu ima 24, a 15. Mec 19 bodova. Troa na 17. poziciji ima 15 poena.