Ren u seriji, Nica ispustila 2:0, slavlje Remsa

Francuska 23. dec 202020:59 > 21:03 0 komentara
REUTERS/Stephane Mahe

Fudbaleri Rena pobedili su Mec na svom terenu u 17. kolu Lige 1 rezultatom 1:0 i upisali četvrti uzastopni trijumf.

Ekipa iz Bretanje igra u sjajnoj formi u poslednje vreme, pa sada sa 31 osvojenim bodom zauzima četvrtu poziciju i nalazi se u trci za najviši plasman.

Strelac jedinog pogotka u duelu sa Mecom bio je Klemon Grenije u 52. minutu. Iskoristio je francuski vezista dodavanje Martina Terijea i udarcem iz šesnaesterca zatresao mrežu od stative.

Ren u narednom kolu gostuje Nantu. Mec, koji je 10. sa 23 poena, dočekuje Bordo.

Rems je sa 3:1 savladao Bordo na strani, a ceo meč za pobednika je branio srpski reprezentativac Predrag Rajković.

Abdelhamid u 15, Dija u 18. i Munetsi u 88. minutu doneli su slavlje Remsu. Jedini gol za Žirondince dao je Hvang u 73. minutu.

Rems sa 17 bodova zauzima 14. poziciju. Bordo je 13. sa 22.

Nica je kod kuće odigrala 2:2 sa Lorijenom, iako je imala vođstvo od 2:0.

Mvula Lotomba u 18. i Rein-Adelaid doneli su dvostruku prednost domaćem timu, ali su Mofi u 49. i Grbić u 82. iz penala pogađali za bod Lorijena. Jedanaestercu je prethodio prekršaj Robsona Bambua, koji je kažnjen crvenim kartonom.

Nica je 12. na tabeli sa 22 boda. Lorijen je 18. sa 12.

U preostala dva duela, Nim – Dižon 1:3, Lans – Brest 2:1.