Ristićev prvenac, Rajković pao iz penala u 98, crveni Ramosu

Francuska 22. dec 202123:33 > 23:551 komentar
Stade de Reims' Predrag Rajkovic looks dejected Ligue 1 - Paris St Germain v Stade de Reims
REUTERS/Benoit Tessier

U utakmicama 19. kola Lige 1 Francuske postignuto je nekoliko neočekivanih rezultata, pobede su zabeležili Lil, Monako, Monpelje, Nica i Nant.

Najubedljiviji trijumf ostvario je Monpelje, savladao je kao domaćin Anže sa 4.1, a jedan gol postigao je i srpski reprezentativac Mihailo Ristić. Njegov prvi pogodak u sezoni.

Monpelje je zabeležio potu pobedu zaredom u svih takmičenjima, četvrtu u Ligi 1 i sad je peti na tabeli.

Dobro je gol Reimsa branio Predrag Rajković. Njegov tim bio je na pravu velike pobede u Marseju, ali je domaći Olimpik uspeo da izjednači rezultat u osmom minutu sudijske nadoknade vremena golom iz – penala! Strelac je bio Dimtri Paje.

Olimpik je od 85. minuta imao igrača manje, crveni karton dobio je Bamba Dieng.

Poraz je izbegao i vodeći Pari Sen Žermen na gostovanju Lorijenu. Gubio je do 91. minutu kad je Mauro Ikardi izjednačio na asistenciju Hakimija.

Parižani su meč završili sa deset igača. Nekoliko minuta pre izjednačenja drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio je nekadašnji kapiten Real Madrida Serhio Ramos. Iskusni Španac je u igru ušao na početku drugog poluvremena.

Rezultati: Bordo – Lil 2:3, Lorijen – PSŽ 1:1, Lion – Mec 1:1, Marsej – Reims 1:1, Monako – Ren 2:1, Monpelje Anže 4:1, Nica – Lens 2:1, Sent Etjen – Nant 0:1, Troa – Brest 1:1, Klermon – Strazbur odloženo.

Tabela: PSŽ 46, Nica 33, Marsej 33, Ren 31, Monpelje 31, Monako 29, Nant 28, Lil 28, Lens 27, Strazbur 26, itd.