Šestica Rena protiv Meca, Ristiću crveni u Bordou

Francuska 20. mar 202218:00 > 19:13 0 komentara
Mihailo Ristić
Marcio Machado/ZUMA Press Wire

Fudbaleri Rena upisali su najubedljiviji trijumf u 29. kolu Lige 1. Sa 6:1 pobedili su Mec.

Sa dva brza gola, sredinom prvog poluvremena, Terijer je nagovestio goleadu domaćeg tima.

Na scenu je stupio potom Žirasi, golovima pred kraj prvog i početak drugog poluvremena, obezbedio je Renu velikih 4:0. Traore u 59. i Žirasi u 64. minutu najavili su potop Meca. Pogodak Mafute, u finišu, zaključio je meč na konačnih 6:1.

Uspeo je Predrag Rajković da sačuva mirnu mrežu Remsa protiv Liona. Na kraju nije bilo golova – 0:0.

Iako sa dvojicom igrača manje, Monpelje je slavio na gostovanju Bordou (2:0). Vahi u 11. i Molet u 16. minutu obezbedili su gostima tri boda. Do odmora, isključeni su Koza i srpski reprezentativac Mihailo Ristić. „Žirondincima“ ni penal nije bio dovoljan barem za utešan gol.

Anže je sa 1:0 pobedio Brest. Precizan je bio Bufal sa bele tačke, u 39. minutu.

Golova nije bilo u susretu Lorijena i Strazbura.