Fenomenalni Tete sa dva gola i asistencijom nosio Lion

Francuska 19. avg 202223:07 > 23:08
Mike Hewitt/Getty Images

Lion - Troa, pet golova i pobeda domaćina. Tako je u petak otvoreno treće kolo francuske Lige 1.

Slavio je Lion ubedljivo, 4:1.

Već u trećem minutu tresla se mreža gostiju nakon što je Aleksander Lakazet iskoristio veliku grešku defenzivaca i pogodio za 1:0.

U 37. minutu problemio za Lion. Nikolas Taljafiko je skrivio penal, a dva minuta kasnije mirno ga je izveo Florijan Tardiu za izjednačenje.

Tek što je počelo drugo poluvreme, u 46. minutu Tete je pronašao Taljafika koji se na najbolji mogući način iskupio za skrivljen jedanaesterac.

Nepuna tri minuta kasnije ponovo su gosti kretali sa centra. Tete je prvi stigao do odbijene lopte i pogodio za 3:1.

I za kraj sjajnog meča i za njega i za klub, Tete u 75. minutu postiže još jedan gol. Fenomenalno je šutnuo sa ivice kaznenog prostora. Golman nije imao šanse.

Lion ima maksimalan učinak iz dva odigrana meča. Troa ima tri poraza.