Slavlje na Velodromu: Marsej pobedio posle sedam mečeva

Francuska 17. feb. 202123:01 > 23:02
Olympique de Marseille Olimpik Marsej
REUTERS/Eric Gaillard

Fudbaleri Olimpika iz Marseja pobedili su ekipu Nice 3:2 u zaostaloj utakmici 11. kola Lige 1 Francuske.

To je prva pobeda za Marsej još od 6. januara i sedam uzasopnih mečeva u Ligi 1 u kojima je doživeo četiri poraza i tri puta igrao nerešeno.

Marsej je vodio na poluvremenu 2:0 golovima Alvara Gonzalesa u 14. i Saifa Khauija u 42. minutu.

U nastavku meča gosti iz Nice su u 47. minutu smanjili prednost Marseja preko Amineia Guirija, da bi samo tri minuta kasnije svojim drugim pogotkom Saifa Khaui ponovo doneo domaćem timu dva gola prednosti.

Konačan rezultat postavio je u 87. minutu debitant u ekipi gostiju, 20-godišnji Malik Solouki.

Ovom pobedom Marsej je došao do šeste pozicije na tabeli sa 37 bodova, koliko ima i Lans na sedmom mestu. Nica je na 14. mestu sa 29 bodova.

U sledećem kolu Marsej gostuje Nantu, dok Nica dočekuje ekipu Meca.