Nica slavila na Korzici, Strazbur još bez pobede

Guliver

Ne ide Strazburu ove sezone, ni u sedmom kolu Lige 1 ovaj tim nije uspeo da pobedi. Za utehu im ostaje da su peti put remizirali, ovoga puta sa Klermonom na donmaćem terenu – 0:0.

Strazbur je gajio velike nade pred početak ovog šampionata, pominjala se i borba za Evropu, ali su već sada izabranici Žulijena Stefana u veliko zaostatku.

Povezano

Ni u sedmom kolu Strazbur nije ostvario pobedu, sada je Klermon odneo bod sa njihovog terena. Domaći su bili vrlo dobri u prvom poluvremenu, imali su i konkretnije prilike, najbolje su propustili Habib Dijara u 15. minutu, tada je Dijao odlično odbranio, potom i Tomason koji je u 29. minutu pogodio prečku.

Sasvim drugačija slika u nastavku meča, u redove Strazbura polako se uvlačila nervoza, a Klermon sa Srbinom Komnenom Andrićem (igrao do 74. minuta, dobio žuti karton zbog protesta) bio je sve opasniji. Ipak, rezultat se nije menjao, a u finišu domaći su ostali i sa igračem manje, kad je zbog neopreznog starta Le Maršand dobio drugi žuti karton.

Veliku pobedu ostvarila je Nica, rival Partizana u grupnoj fazi Lige konferencije. Ekipa sa Azurne obale slavila je na Korzici sa 1:0, gol vredan tri boda postigao je Delor u 65. minutu.

U tri preostala meča radovali su se domaćini. Lorijen je to učinio protiv Nanta u goleadi – 3:2, Anže je preokrenuo protiv Monpeljea – 2:1, dok je mininalac ostvario Tuluz protiv Remsa – 1:0.