Važna pobeda Monaka u borbi za LŠ

Francuska 6. maj 202222:52 > 23:54 0 komentara
REUTERS/Benoit Tessier

U prvom meču 36. kola francuske Lige 1, Monako je u gostima savladao Lil sa 2:1.

Tim iz Kneževine poveo je golom talentovanog Aurelijana Čuamenija u 42. minutu, na asistenciju Visama Ben Jedera.

Lil je uspeo da izjednači u 69. minutu, gol je postigao Anhel Gomeš, nekadašnji igrač Mančester Junajteda i mladi reprezentativac Engleske.

Ipak, Čuameni je drugim golom na meču pokazao zašto se za njega interesuju najveći evropski klubovi. Za 22-godišnjeg vezistu to je treći pogodak u sezoni, igrao se 75. minut kada je zatresao mrežu.

Monako se trenutno nalazi na drugom mestu, sa istim brojem bodova kao i Marsej, i ova dva tima vodiće do kraja prvenstva borbu za poziciju koja vodi direktno u Ligu Šampiona.