OI: Ispala Argentina

Tanjug/AP Photo/Eraldo Peres

Fudbalska olimpijska reprezentacija Argentine završila je takmičenje u Rio de Žaneiru već u grupi. Gaučosi su u meču odluke morali da pobede Honduras, ali kako su odigrali samo 1:1 nisu uspeli da se plasiraju u četvrtfinale

Mnogo nervoze bilo je na obe strane. Samo u prvom poluvremenu sudija je dao šest žutih kartona, četiri Argentincima. Na kraju prvog dela Akosta je promašio i penal za Honduras. Revanširao mu se u 55. minutu Korea, a 20 minuta kasnije usledila je kazna preko Lozana. Argentinci ništa nisu mogli do kraja osim da preko Martineza izjednače u nadoknadi vremena.

U drugom meču Grupe D Portugalija i Alžir su igrali 1:1. Portugalci su prvi sa sedam, Honduras i Argentina imaju po četiri boda, sa tim da Honduras ima bolju gol razliku, dok je Alžiru ovo prvi bod na turniru.