MLS: Bađi zadržao Repidse uz Dalas

Fudbal ostalo 9. okt. 20169:29 > 9:31
Doug Pensinger/Getty Images

Fudbaleri Kolorado Repidsa pobedili su Hjuston Dajnamo sa 3:2 protekle noći u MLS ligi i održali se u borbi za sam vrh Istočne konferencije. Pred oko 18.500 navijača u Hjustonu, junak trijumfa gostiju bio je Dominik Bađi, koji je bio dvostruki strelac.

Bađi je doveo tim iz Denvera u vođstvo u 12. minutu, da bi Mauro Manotas izjednačio u poslednjem minutu prvog poluvremena. Bađi je vratio prednost gostima u 54. minutu, da bi na 3:1 povisio Šelzen Gaši u 79. minutu, a Manotas drugim golom dva minuta kasnije samo ublažio poraz domaćina.

Kolorado je na taj način upisaon 14. pobedu ove sezone i zadržao se na drugom mestu na Istoku sa 54 boda, dva manje od vodećeg Dalasa, koji ima utakmicu manje. Hjuston je ostao na samom začelju sa 32 boda i samo sedam pobeda iz 31 utakmice.