Segunda: Rajo Valjekano stao u Ovijedu

Fudbal ostalo 9. okt 201616:51 > 16:54
SK

Ovijedo je savladao Rajo Valjekano sa 2:0 u prvom meču nedeljnog programa devetog kola španske Segunde.

Na stadionu Karlos Tartijere u Asturiji gost je imao terensku inicijativu, ali nije uspeo da stvori izglednije šanse, što je domaćin iskoristio preko Miguela Linaresa u 35. minutu, dok je konačan rezultat postavio Hoze Verdu Nikolas „Toče“ u 72. minutu iz penala.

Asistent kod prvog gola Ovijeda je bio napadač Migel Perez Kuesta, mnogo poznatiji kao „Miču“, nekada zvezda Svonsija, ali i Rajo Valjekana, za koji je igrao u sezoni 2011/2012. Iskusni 30-godišnji napadač se ovog leta vratio u rodni Ovijedo, gde je počeo fudbalsku karijeru i ponovo zaigrao za klub čije je boje branio od 1994. do 2007. godine, računajući juniorsku i seniorsku kategoriju.

Ovijedo posle devet utakmica ima po tri pobede, poraza i remija, i nalazi se u sredini tabele, dok Rajo Valjekano ima bod manje, uz tri pobede, dva remija i četiri poraza.

Deveto kolo: Ovijedo – Rajo Valjekano 2:0, Mirandes – Lugo 2:2, Almerija – Levante 2:2, Kadiz – Đirona 0:0, Majorka – Ueska 3:0.