Radović dvostruki strelac za Legiju

Getty Image/ EuroFootball

Srpski fudbaler Miroslav Radović odigrao je svoju najbolju partiju od kada se vratio u Legiju iz Varšave. 32-godišnji ofanzivac postigao je dva gola za šampiona Poljske na gostovanju u Šćećinu, ali to nije bilo dovoljno pošto je domaći Pogon slavio sa 3:2.

Domaćini su poveli već u sedmom minutu golom Fračžaka, da bi u 24. minutu Radović dobro prihvatio dodavanje Ođiđa-Ofoea i izjednačio udarcem sa 15 metara po zemlji.

Pogon je ponovo došao u vođstvo posle penala koji je uspešno izveo Fračžak pet minuta pred kraj prvog poluvremena, da bi u 72. minutu imali prednost od dva gola posle pogotka Muravskog.

Radović je tri minuta kasnije vratio nadu Legiji, kada se najbolje snašao posle kornera i kada je sa peterca smanjio na 3-2, ali to je bilo sve od šampiona. Ekipa Legije trenutno zauzima 11. poziciju u šampionatu sa samo 13 osvojenih bodova posle 12 utakmica.

To su bili prvi golovi za Radovića od kada se vratio u ekipu Legije sa kojom je ostvario brojne uspehe. Radović je prvi put u Legiju stigao iz Partizana u sezoni 2006/07 i u narednih devet godina osvojio je dve titule prvaka, četiri Kupa Poljske i Superkup Poljske, a takođe je proglašen i za najboljeg fudbalera Poljske u sezoni 2013/14. Nakon toga kraće vreme je proveo u Kini, da bi zatim sa Olimpijom iz Ljubljane osvojio titulu prvaka Slovenije.

Legiju sada čeka teško gostovanje Real Madridu u Ligi šampiona, posle čega u šampionatu Poljske dočekuju ekipu Leha iz Poznanja.