Tigres prvak Meksika, isključeno pet igrača (VIDEO)

Fudbal ostalo 26. dec 20167:15 > 7:19
Lucas Uebel/Getty Images

Fudbaleri UANL Tigresa treći put u istoriji osvojili su titulu prvaka Meksika. Ekipa iz Montereja je u dvomeču finala, posle boljeg izvođenja penala, bila bolja od Klub Amerike.

U prvom meču nije bilo pobednika (1:1), posle 90 minuta revanša rezultat je bio 0:0 i ušlo se u produžetke.

Klub Amerika je povela u 94. minutu golom Alvareza, a penal rulet domaćinu obezbedio je Duenjas pogotkom u 119. minutu.

Sva tri izvođaća za Klub Ameriku bila su neprecizna, dok su golove sa bele tačke za Tigres postigli Žinjak, Žininjo i Pizaro.

Utakmicu u Montereju obeležila je izuzetna nervoza sa obe strane i čak petorica igrača su pre vremena završila meč, dvojica iz Tigresa i trojica iz protivničke ekipe.

U 105. minutu došlo je do velike gužve na terenu i posle koškanja, hvatanja za vrat i ponekog udarca isključen je jedan domaći i dvojica gostujućih fudbalera.