Radović strelac, poraz Legije

Getty Image/ EuroFootball

Srpski fudbaler Miroslav Radović postigao je svoj osmi pogodak ove sezone u šampionatu Poljske, u duelu koji je njegova Legija izgubila od Ruha na svom terenu rezultatom 3:1.

Gosti su pred 17.500 navijača na „Pepsi areni“ u Varšavi već posle 50 minuta praktično obezbedili trijumf, a Radović je samo ublažio poraz svog tima.

Patrik Lipski je doveo Ruh u vođstvo u 14. minutu, Maćej Urbančik je udvostručio prednost u 42, a samo devet minuta kasnije bilo je 3:0 za goste zahvaljujući Jaroslavu Nizgodi. Radović je postavio konačan rezultat utakmice u 84. minutu, a tokom cele utakmice je bio najbolji igrač Legije.

Tim iz Varšave je kontrolisao igru tokom većeg dela susreta, imao je loptu u posedu 75 odsto vremena, ali nije koristio svoje šanse. Radović, koji je prošlog četvrtka na utakmici Lige Evrope protiv Ajaksa nosio kapitensku traku Legije, je tako stigao do desetog gola ove sezone, računajući dva pogotka madridskom Realu u Ligi šampiona.

Legiji je to bio šesti poraz ove sezone, posle kojeg drži treće mesto na tabeli sa 38 bodova, pet manje od vodeće Lehije, a između se nalazi Jagielonija.

Narednu utakmicu fudbaleri Legije igraju u četvrtak, kada gostuju Ajaksu u revanšu šesnaestine finala Lige Evrope. U prvoj utakmici, koja je odigrana pre četiri dana u Varšavi, bilo je bez golova.